Farské oznamy

Mariánsky kostol

† Anna

Bazilika Minor

BP v štúdiu a ochranu PM pri skúškeLUMEN

Na úmysel celebrantaLUMEN

Malý Slavkov

Farský list

15. nedeľa v Cezročnom období, 14.07.2024

DEŇ STARÝCH RODIČOV A SENIOROV V NAŠEJ FARNOSTI

V sobotu 27. júla pozývame všetkých seniorov na modlitbu Korunky k Božiemu milosrdenstvu o 15:00 hod. na farskom dvore. Po jej skončení sme si pre vás malé občerstvenie, duchovný a kultúrny program a malý darček. Všetci seniori ste srdečne pozvaní! Tento Svetový deň ustanovil v roku 2021 Svätý Otec František. V Cirkvi sa každoročne slávi na štvrtú júlovú nedeľu, blízko sviatku svätého Joachima a svätej Anny, Ježišových starých rodičov.

SV. OMŠE VYSIELANÉ NAŽIVO DO RÁDIA LUMEN

Na základe žiadosti rádia Lumen budú počas letných mesiacov vysielané sv. omše v priamom prenose z Baziliky Svätého kríža v Kežmarku vždy o 8:30 hod. v týchto dňoch: 15.7 – 19.7. / 22.7. – 26.7. / 29.7. – 2.8. / 5.8. – 9.8./ 19.8. – 23.8. a 26.8. – 30.8. Pridajte sa k nám osobnou účasťou na sv. omšiach v bazilike alebo duchovne zjednotení prostredníctvom vysielania rádia Lumen.

JEDNODŇOVÉ VÝLETY PRE DETI Z NAŠEJ FARNOSTI

Opäť aj toto leto chceme ponúknuť deťom z našej farnosti spoločné výlety - púte. Preto od budúcej nedele 21. júla ponúkame pre deti možnosť prihlásiť sa na webstránke našej farnosti na dva pondelkové jednodňové výlety. Veková kategória detí: 1.-5. ročník ZŠ. Plánované miesta výletov: 5. august: púť autobusom s aktivitami a so sv. omšou v Lendaku a 12. august: kaštieľ Strážky - pešia púť z Kežmarku s aktivitami a so sv. omšou v Strážkach. Na každý výlet je potrebné sa prihlásiť samostatne, nie je však podmienkou byť na oboch výletoch, ale samozrejme, že ste pozvaní na oba výlety. Počet detí na jeden výlet je obmedzený na 40 účastníkov. Na webstránke našej farnosti nájdete od budúcej nedele t.j. 21.7. prihlasovací formulár, ktorý prosíme, aby rodičia vyplnili.

ĎAKUJEME!

V našej farnosti v lete ukončí svoje pôsobenie rehoľná sestra Blažeja z Kongregácie milosrdných sestier sv. Vincenta – Satmárky. Za všetku jej pomoc vo farnosti zvlášť na Cirkevnej škole ďakujeme a vyprosujeme Božie požehnanie na novom pôsobisku v Pavlovciach nad Uhom.

MODLITBA VEŠPIER DO RÁDIA LUMEN

Od pondelka 15. júla do soboty približne vždy o 18:40 hod. sa budeme v bazilike modliť vešpery, ktoré bude vysielať Rádio Lumen. Pridajte sa k nám v tejto spoločnej modlitbe Cirkvi.

ZAČALI PRÁCE NA OPRAVE VSTUPNÉHO PORTÁLU

Nadácia VÚB poskytla dotáciu vo výške 50 000 € v rámci súťaže „Poklady Slovenska“, ktorú sme získali úspešným SMS hlasovaním, do ktorého sa mnohí z vás zapojili. Zvyšok nákladov financuje naša farnosť. Peniaze sa použijú na opravu vstupného portálu našej baziliky. Už sme začali práce na tejto obnove a práce napredujú podľa naplánovaného harmonogramu.

MILODAR PÚTNIKOV DO LEVOČE

Pútnici z farnosti Kežmarok, ktorí sa aj tento rok zúčastnili pešej púte na Levočský odpust, venovali farnosti milodar 248,5 € - z toho z filiálky Malý Slavkov 88,5 €. Nech Pán odmení a požehná ich námahu a obetu pri putovaní ako aj ich štedrosť. Sv. omša za všetkých pútnikov do Levoče z našej farnosti bude slávená 15. augusta 2024 o 8:30 hod. v bazilike.

PASTORAČNÁ PRAX PRE NAŠU FARNOSŤ

Počas letných mesiacov bude pôsobiť v našej farnosti bohoslovec, ktorý si vykoná letnú pastoračnú prax.. Bohoslovec Peter Kalafut je rodákom z farnosti Rudňany. Na túto pastoračnú prax nastúpi budúci týždeň Nech mu je pastoračná prax v našej farnosti ľudsky a duchovne obohacujúcou skúsenosťou na jeho ceste k prijatiu kňazského stavu.

FESTIVAL VERÍM PANE

Drahí priatelia, pozývame vás na festival Verím Pane. Môžete sa tešiť na bohatý hudobný program - vystúpia napríklad Sima Magušinová, Godzone, Lamačské Chvály a ďalší. Okrem dobrej hudby je pripravený aj duchovný program, veľa dobrých diskusií, a taktiež detský program pre najmenších. Festival sa uskutoční 19. - 21. júla 2024 v Námestove. Ponúkame aj ubytovanie na školách. Viac informácií na webe: www.verimpane.sk

POĎAKOVANIE ZA ZBIERKU NA REKONŠTRUKCIU MARIÁNSKEJ HORY

Zbierka z minulej nedele na rekonštrukciu Mariánskej hory v Levoči vyniesla celkovo za farnosť 5135 € z toho 615 € kláštor Redemptoristiek, ktoré sme poslali na príslušný účet. Za vaše milodary nech vás Pán Boh požehnáva a odmení.

POĎAKOVANIE ZA ZBIERKU NA DOBROČINNÉ DIELA SV. OTCA

Zbierka z minulej nedele na dobročinné diela Svätého Otca vyniesla celkovo za farnosť 1915 €, ktoré sme poslali na príslušný účet. Za vaše milodary nech vás Pán Boh požehnáva a odmení.

Ježiš - vzor a učiteľ modlitby

V mojom podcaste Božie slovo medzi nami (BSMN) Vám pravidelne ponúkam zamyslenie k evanjeliu najbližšej nedele. Teraz je to nad úryvkom Mk 6,7-13. Prajem Vám príjemné počúvanie!